Urodzony 21.01.1952 roku w Poznaniu. W 1970 roku rozpoczyna naukę w PSM II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu w klasie fletu. W 1971 roku zdobywa z zespołem Wędrowcy Brązowego Kameleona na Wielkopolskich Rytmach Młodych w Jarocinie. Ten festiwal w ciągu kilku następnych lat przerodzi się w jedną z największych i najbardziej znaczących imprez rockowych w Polsce. W 1975 roku kontynuuje naukę gry na flecie w Pańtwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu w klasie fletu. W tym czasie zakłada duet Rogalski-Sarbak (flet i gitara), który działa pod skrzydłami Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego w Warszawie. Po studiach jakiś czas gra w Teatrze Wielkim w Poznaniu w orkiestrze na stanowisku drugiego flecisty. W 1982 roku został zaangażowany do zespołu muzycznego Kabaretu Tey. Po kilku miesiącach zostaje kierownikiem muzycznym Kabaretu Tey, a później również kierownikiem muzycznym Estrady Poznańskiej. Uczestniczy w realizacji spektakli tzw. Teyatru - „Przedszkole”, „Szkoła” i „Uniwersytey”. Komponuje muzykę do tych spektakli. Występuje też w epizodach na scenie. W miesiącach wakacyjnych udziela się jako opiekun muzyczny Warsztatów Teatralnych organizowanych przez PWST w Łodzi w Łazach koło Koszalina. W warsztatach tych szlify zdobywali tacy aktorzy (wtedy studenci szkół aktorskich), jak Zbigniew Zamachowski, Cezary Pazura, Adrianna Biedrzyńska, Mirosław Baka, Joanna Kurowska i wielu innych. Plonem warsztatów były spektakle „Mistrzostwa Dobrej Dolly”, „Leżajsk”, „Festiwal Piosenki Umundurowanej” i inne. Szefem artystycznym warsztatów był Zenon Laskowik. Po wycofaniu się Zenona Laskowika z aktywnego życia artystycznego Szymon Rogalski rozpoczął współpracę z ZAKR'em realizując od strony muzycznej masowe imprezy tzw. Kabaretony. Sukces Kabaretonu zasadzał się na uczestnictwie w programie kilku czołowych kabaretów i czołowych piosenkarzy, czy piosenkarek. W tym samym czasie współpracuje z kabaretem „Koń Polski”.

Pod koniec lat 80-ych Szymon Rogalski wraz z aktorem Wojciechem Walasikiem bierze udział w finałowych koncertach tzw. Galach Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Występy te kończyły się gorącym aplauzem wymagającej publiczności festiwalowej.

W latach 90-ych Szymon Rogalski nie udziela się artystycznie. Dopiero w 2002 roku odbył się w klubie Blue Note w Poznaniu koncert z jego udziałem jako wokalistą. Projekt ten przyjął nazwę „Kakapo” i jego zwieńczeniem jest płyta pt. „Kakapo”, w której nagraniu uczestniczyli: Piotr Kałużny, Krzysztof Przybyłowicz, Andrzej Kubiak , Eugeniusz Orlicki.

Koncert 19 stycznia 2009 r. „Pod Pretekstem” będzie kolejną próbą samodzielnego zmierzenia się z publicznością. Pomagać w tym będą muzycy: Eugeniusz Orlicki grający na gitarze basowej oraz Piotr Trojanowski – perkusja.